Szybki Kontakt: 

kom. 511 177 005

e-mail: biuro@nasniegu.pl

Konferencja Autyzm Autyzmem ale...

KONFERENCJA 

Wisła

20.04.2018 - 22.04.2018


Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na drugą już konferencję „Autyzm autyzmem ale...na końcu zawsze stoi CZŁOWIEK”
Konferencja odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 r. w Hotelu Pod Jedlami w Wiśle. Jest skierowana do rodziców, nauczycieli, terapeutów, studentów-wszystkich, którzy związani są z osobami z ASD.

Podczas konferencji poruszony zostanie bardzo ważny temat – GODNOŚĆ osoby z autyzmem i jej bliskich. Godność ludzka dotyczy każdego człowieka, bez względu na płeć, na to jakie stanowisko się zajmuje, z jakiego kraju się pochodzi, jakiej jest się rasy i rodzaj wyznawanej religii, jak funkcjonuje, czy zmaga się z niepełnosprawnością. Już Arystoteles uważał poczucie godności za cnotę, a Emmanuel Kant podkreślał, by człowieka traktować jako cel sam w sobie, a nie jako narzędzie do osiągnięcia jakiegoś celu.

Godność nierozerwalnie związana jest szacunkiem, szacunkiem człowieka zarówno do samego siebie jak i do drugiego człowieka, bez względu na wszystko.

Słowo “godność” można rozumieć na dwa sposoby. Pierwszy oznacza po prostu: imię i nazwisko. Drugi nie jest już taki prosty do wyjaśnienia.
tytulowa
zapisy_jpgfacebook_logo


Program konferencji 


Dzień I – 20/04/2018 r.

 

od 15.00 zakwaterowanie w hotelu i rejestracja uczestników

 
16.00-17.00 obiad

 

17.00 Otwarcie konferencji

Dominika Zawadzka 


Beata Szymczak

Jakub Dyda


17.10-18.10  Rafał Bugaj 

Spektrum autyzmu - rodzina-społeczeństwo

 

18.10-19.00 Jakub Dyda

Ski- terapia, czyli narciarstwo zjazdowe bez dyskryminacji


19.30 Kolacja

 

Dzień II – 21/04/2018 r.

 

8.00-9.00 śniadanie

 

9.30– 10.30 Kalina Zajączkowska 

"Godność w perspektywie  samoświadomości osób ze spektrum zaburzeń autystycznych - refleksje rodzica i terapeuty".

 

10.30– 11.30  Krzystof Pezdek

"Godność osób z niepełnosprawnością w instytucjach władzy".


11.30-12.00 przerwa kawowa

 

12.00-13.00 Paulina Dawidziuk oraz Dorota Mętel 

Wykorzystanie e-technologii w terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - przegląd publikacji"13.00-14.00 Marta Czeczotko

„Alternatywa”

 

14.00-15.00  Jak nas widzą tak nas piszą

Panel dyskusyjny z rodzicami osób ze spektrum autyzmu – poprowadzi Rafał Bugaj

 

15.00-15.45 obiad

 

16:00 Wycieczka górska na Trzy Kopce Wiślańskie.

opis trasy - wejdź

 

20.00 Uroczysta kolacja

 


Dzień III – 22/04/2018 r.

 

8.00-9.00 śniadanie

 

9.00-10:00 Dariusz Osowski

Co nam daje praca w Klubokawiarni? - rozmowa o odczuciach z pracownikiem Klubokawiarni Życie Jest Fajne, dorosłą osobą ze spektrum autyzmu.

10.00-11.00 prezentacja reportażu „Wymiar wewnętrzny”

Film powstał podczas przygotowań i w trakcie premiery spektaklu „Wymiar wewnętrzny” w którym brały udział autystyczne dzieci – podopieczni warszawskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem „Nie z tej Bajki”.

 

11.00 zakończenie konferencji.


autyzm_logo_glownePRELEGENCI


 Kalina Zajączkowska

matka 15-letniego chłopca z autyzmem, neurologopeda, oligofrenopedagog i terapeuta SI. Prezes zarządu Stowarzyszenia przyjaciół osób z autyzmem "Nie z tej bajki", współautor niemal wszystkich projektów organizacji.

 

kalina_zajaczkowska_jpg


Dariusz Osowski


pełnomocnik Zarządu Fundacji Ergo Sum. Współzałożyciel i
współprowadzący klubokawiarnię "Życie jest fajne", miejsce pracy dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu.

darek_osowski_jpg Rafał Bugaj

dr nauk o kulturze fizycznej; Katedra Terapii Zajęciowej; Wydział Fizjoterapii AWF Wrocław.Fizjoterapeuta. Ukończył międzynarodowe studia (3 letnie) i zdobył certyfikat nauczyciela terapii zajęciowej; Opublikował prace związane z tematyką autyzmu w takich czasopismach jak: "Fizjoterapia" i "Fizjoterapia Polska". "Ocena skuteczności programu terapeutycznego, łączącego elementy terapii zajęciowej oraz Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, realizowanego w grupie dzieci autystycznych. Doniesienie wstępne" oraz "Ocena skuteczności integracji sensorycznej oraz metody ruchu rozwijającego WeronikiSherborne w usprawnianiu funkcjonowania psychomotorycznego dzieci z autyzmem". Ukończył również podyplomowe studia pedagogiczne na AWF we Wrocławiu.

bugaj_jpg 1
Marta Czeczotko

absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Wychowanie Fizyczne Specjalne oraz Studiów Podyplomowych z Oligofrenopedagogiki i Gimnastyki Korekcyjnej.

 Doświadczenie zawodowe: nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie, nauczyciel nauczania indywidualnego i usprawniania ruchowego w Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach, instruktor gimnastyki korekcyjnej w Przedszkolu Specjalnym nr 249 w Warszawie, nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej nr 280 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie, terapeuta w Stowarzyszeniu „Nie z tej bajki”.

 Obecnie: nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej nr 152 w Warszawie, nauczyciel zajęć rewalidacyjnych w Gimnazjum nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie oraz terapeuta środowiskowy Pro Autism w Warszawie. Od 2012 roku związana z Biurem Turystycznym TAIRON w Lublinie, z którym w trakcie organizowanych turnusów rehabilitacyjnych prowadzi zajęcia jako instruktor pływania z osobami ze spectrum autyzmu oraz ich opiekunami.

 Kursy: podstawowy kurs WATSU BASIC, kurs pływania metodą HALLIWICK;

 Szkolenia: „Dziecko w równowadze – program ćwiczeń równoważnych i koordynacyjnych, stymulujący prawidłowy rozwój ruchowy, poznawczy i emocjonalny”, „Dziecko wiotkie – praca z dzieckiem z zaburzeniami posturalnego napięcia mięśniowego”, „Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej I-go stopnia”, „Co czuje dziecko niepełnosprawne – na bazie doświadczeń własnych”;

 Warsztaty: „Światem rządzi wyobraźnia”.Zainteresowania: problematyka autyzmu, wpływ środowiska wodnego na rozwój psychomotoryczny i psychosomatycznych osób z autyzmem, terapia środowiskowa rodzin
z autyzmem, podróże, turystyka górska i inne w miarę czasu i możliwości
p_czeczotkoJakub Dyda 

właściciel firmy Sport Spektrum. Założyciel szkoły narciarskiej nasniegu.pl specjalizującej się w szkoleniu dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu. Współtwórca projektów turystyczno-sportowych: „Kciuk do góry idę w góry” „Letnia Akademia Sztuki i Nauki”, „Asy na wczasy”, „Autyzm 112” . Wieloletni kierownik turnusów rehabilitacyjnych. Członek zarządu Fundacji Prodeste. Honorowy członek Stowarzyszenia „Nie z tej bajki”.kuba


Dorota Mętel Paulina Dawiduk

Absolwentki studiów I stopnia na kierunku Terapia Zajęciowa w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obecnie studentki studiów magisterskich na tej samej Uczelni, kształcące się w Katedrze Sportu Paraolimpijskiego w Zespole Odnowy Biologicznej. Współautorki ,,Przewodnika klinicznego w Terapii Zajęciowej w Pediatrii”, którego poster prezentowany był podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej WIECZÓR NAUKOWCA 2017. Nagrodzone wyróżnieniem zespołowym za wyżej wymienioną pracę..

 

zdjecie_dawiduk                zdjecie_metel


Krzysztof Pezdek 

doktor nauk humanistycznych. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Zatrudniony w Katedrze Terapii Zajęciowej AWF we Wrocławiu. W badaniach koncentruje się przede wszystkim na analizie pojęcia niepełnosprawności od strony społeczno-humanistycznej. Zajmuje się działaniem komunikacyjnym, wykluczeniem, emancypacją, troską, odpowiedzialnością oraz sprawiedliwością. Ponadto zajmuje się systemami wartości osób z niepełnosprawnościami. Wykorzystując metodę biograficzną bada takie wartości jak ciało, sport, rodzina, edukacja czy praca. Autor kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych m.in. Nursing Philosophy, Human Movement, Physiotherapy Quarterly, Kultura i Społeczeństwo, Niepełnosprawność i Rehabilitacja.

  
dsc4041_jpg

CENA:


499 -  zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym.


580- zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym.CENA ZAWIERA:

zajęcia konferencyjne przewidziane programem
materiały konferencyjne
monitorowany parking
zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym (po dopłacie pokój jednoosobowy)
wyżywienie zgodne z planem konferencji
ubezpieczenie NNW

 

ORGANIZATORZY:

                                                     pobrane_1                                                            zalacznik_numer_5_szkola_narciarska                                                                                  Katedra Terapii Zajęciowej Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia

Szkoła Narciarska nasniegu.pl PATRONAT MERYTORYCZNY:


                                                nie_z_tej_bajki   
                                                                                                                                                                     pro_autism
                                                                                                                      


HOTEL


Hotel*** Pod Jedlami to nowoczesny i wygodny obiekt wypoczynkowy położony w widokowej dzielnicy Wisły (na stoku Jarzębatej), w malowniczym otoczeniu iglastych lasów Beskidu Śląskiego.
Wpłaty należy dokonywać na numer konta:

FW BSZ Beata Szymczak                                                                                                   

ul. Pułaskiego 6 m. 22 05-800 Pruszków

71 2490 0005 0000 4500 1950 1726

w tytule prosimy wpisać: konferencja Wisła, imię i nazwisko uczestnika

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!zapisy_jpg


KONTAKT:


Koordynator konferencji Beata Szymczak

tel. 696-111-604

konferencja@autyzmale.pl 


Partnerzy