Konferencja Autyzm Autyzmem ale...
Wisła
20.04.2018 - 22.04.2018
Szanowni Państwo,
Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na drugą już konferencję „Autyzm autyzmem ale...na końcu zawsze stoi CZŁOWIEK”
Konferencja odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 r. w Hotelu Pod Jedlami w Wiśle. Jest skierowana do rodziców, nauczycieli, terapeutów, studentów-wszystkich, którzy związani są z osobami z ASD.
Podczas konferencji poruszony zostanie bardzo ważny temat – GODNOŚĆ osoby z autyzmem i jej bliskich. Godność ludzka dotyczy każdego człowieka, bez względu na płeć, na to jakie stanowisko się zajmuje, z jakiego kraju się pochodzi, jakiej jest się rasy i rodzaj wyznawanej religii, jak funkcjonuje, czy zmaga się z niepełnosprawnością. Już Arystoteles uważał poczucie godności za cnotę, a Emmanuel Kant podkreślał, by człowieka traktować jako cel sam w sobie, a nie jako narzędzie do osiągnięcia jakiegoś celu.
Godność nierozerwalnie związana jest szacunkiem, szacunkiem człowieka zarówno do samego siebie jak i do drugiego człowieka, bez względu na wszystko.
Słowo “godność” można rozumieć na dwa sposoby. Pierwszy oznacza po prostu: imię i nazwisko. Drugi nie jest już taki prosty do wyjaśnienia.



Program konferencji
Dzień I – 20/04/2018 r.
od 15.00 zakwaterowanie w hotelu i rejestracja uczestników
16.00-17.00 obiad
17.00 Otwarcie konferencji
Dominika Zawadzka
Beata Szymczak
Jakub Dyda
17.10-18.10 Rafał Bugaj
Spektrum autyzmu - rodzina-społeczeństwo
18.10-19.00 Jakub Dyda
Ski- terapia, czyli narciarstwo zjazdowe bez dyskryminacji
19.30 Kolacja
Dzień II – 21/04/2018 r.
8.00-9.00 śniadanie
9.30– 10.30 Kalina Zajączkowska
"Godność w perspektywie samoświadomości osób ze spektrum zaburzeń autystycznych - refleksje rodzica i terapeuty".
10.30– 11.30 Krzystof Pezdek
"Godność osób z niepełnosprawnością w instytucjach władzy".
11.30-12.00 przerwa kawowa
12.00-13.00 Paulina Dawidziuk oraz Dorota Mętel
Wykorzystanie e-technologii w terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - przegląd publikacji"
13.00-14.00 Marta Czeczotko
„Alternatywa”
14.00-15.00 Jak nas widzą tak nas piszą
Panel dyskusyjny z rodzicami osób ze spektrum autyzmu – poprowadzi Rafał Bugaj
15.00-15.45 obiad
16:00 Wycieczka górska na Trzy Kopce Wiślańskie.
opis trasy - wejdź
20.00 Uroczysta kolacja
Dzień III – 22/04/2018 r.
8.00-9.00 śniadanie
9.00-10:00 Dariusz Osowski
Co nam daje praca w Klubokawiarni? - rozmowa o odczuciach z pracownikiem Klubokawiarni Życie Jest Fajne, dorosłą osobą ze spektrum autyzmu.
10.00-11.00 prezentacja reportażu „Wymiar wewnętrzny”
Film powstał podczas przygotowań i w trakcie premiery spektaklu „Wymiar wewnętrzny” w którym brały udział autystyczne dzieci – podopieczni warszawskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem „Nie z tej Bajki”.
11.00 zakończenie konferencji.
PRELEGENCI
Kalina Zajączkowska
matka 15-letniego chłopca z autyzmem, neurologopeda, oligofrenopedagog i terapeuta SI. Prezes zarządu Stowarzyszenia przyjaciół osób z autyzmem "Nie z tej bajki", współautor niemal wszystkich projektów organizacji.

Dariusz Osowski
pełnomocnik Zarządu Fundacji Ergo Sum. Współzałożyciel i
współprowadzący klubokawiarnię "Życie jest fajne", miejsce pracy dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu.

Rafał Bugaj
dr nauk o kulturze fizycznej; Katedra Terapii Zajęciowej; Wydział Fizjoterapii AWF Wrocław.Fizjoterapeuta. Ukończył międzynarodowe studia (3 letnie) i zdobył certyfikat nauczyciela terapii zajęciowej; Opublikował prace związane z tematyką autyzmu w takich czasopismach jak: "Fizjoterapia" i "Fizjoterapia Polska". "Ocena skuteczności programu terapeutycznego, łączącego elementy terapii zajęciowej oraz Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, realizowanego w grupie dzieci autystycznych. Doniesienie wstępne" oraz "Ocena skuteczności integracji sensorycznej oraz metody ruchu rozwijającego WeronikiSherborne w usprawnianiu funkcjonowania psychomotorycznego dzieci z autyzmem". Ukończył również podyplomowe studia pedagogiczne na AWF we Wrocławiu.

Marta Czeczotko
absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Wychowanie Fizyczne Specjalne oraz Studiów Podyplomowych z Oligofrenopedagogiki i Gimnastyki Korekcyjnej.
Doświadczenie zawodowe: nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie, nauczyciel nauczania indywidualnego i usprawniania ruchowego w Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach, instruktor gimnastyki korekcyjnej w Przedszkolu Specjalnym nr 249 w Warszawie, nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej nr 280 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie, terapeuta w Stowarzyszeniu „Nie z tej bajki”.
Obecnie: nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej nr 152 w Warszawie, nauczyciel zajęć rewalidacyjnych w Gimnazjum nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie oraz terapeuta środowiskowy Pro Autism w Warszawie. Od 2012 roku związana z Biurem Turystycznym TAIRON w Lublinie, z którym w trakcie organizowanych turnusów rehabilitacyjnych prowadzi zajęcia jako instruktor pływania z osobami ze spectrum autyzmu oraz ich opiekunami.
Kursy: podstawowy kurs WATSU BASIC, kurs pływania metodą HALLIWICK;
Szkolenia: „Dziecko w równowadze – program ćwiczeń równoważnych i koordynacyjnych, stymulujący prawidłowy rozwój ruchowy, poznawczy i emocjonalny”, „Dziecko wiotkie – praca z dzieckiem z zaburzeniami posturalnego napięcia mięśniowego”, „Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej I-go stopnia”, „Co czuje dziecko niepełnosprawne – na bazie doświadczeń własnych”;
Warsztaty: „Światem rządzi wyobraźnia”.Zainteresowania: problematyka autyzmu, wpływ środowiska wodnego na rozwój psychomotoryczny i psychosomatycznych osób z autyzmem, terapia środowiskowa rodzin
z autyzmem, podróże, turystyka górska i inne w miarę czasu i możliwości

Jakub Dyda
właściciel firmy Sport Spektrum. Założyciel szkoły narciarskiej nasniegu.pl specjalizującej się w szkoleniu dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu. Współtwórca projektów turystyczno-sportowych: „Kciuk do góry idę w góry” „Letnia Akademia Sztuki i Nauki”, „Asy na wczasy”, „Autyzm 112” . Wieloletni kierownik turnusów rehabilitacyjnych. Członek zarządu Fundacji Prodeste. Honorowy członek Stowarzyszenia „Nie z tej bajki”.

Dorota Mętel Paulina Dawiduk
Absolwentki studiów I stopnia na kierunku Terapia Zajęciowa w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obecnie studentki studiów magisterskich na tej samej Uczelni, kształcące się w Katedrze Sportu Paraolimpijskiego w Zespole Odnowy Biologicznej. Współautorki ,,Przewodnika klinicznego w Terapii Zajęciowej w Pediatrii”, którego poster prezentowany był podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej WIECZÓR NAUKOWCA 2017. Nagrodzone wyróżnieniem zespołowym za wyżej wymienioną pracę..


Krzysztof Pezdek
doktor nauk humanistycznych. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Zatrudniony w Katedrze Terapii Zajęciowej AWF we Wrocławiu. W badaniach koncentruje się przede wszystkim na analizie pojęcia niepełnosprawności od strony społeczno-humanistycznej. Zajmuje się działaniem komunikacyjnym, wykluczeniem, emancypacją, troską, odpowiedzialnością oraz sprawiedliwością. Ponadto zajmuje się systemami wartości osób z niepełnosprawnościami. Wykorzystując metodę biograficzną bada takie wartości jak ciało, sport, rodzina, edukacja czy praca. Autor kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych m.in. Nursing Philosophy, Human Movement, Physiotherapy Quarterly, Kultura i Społeczeństwo, Niepełnosprawność i Rehabilitacja.

CENA:
499 - zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym.
580- zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym.
CENA ZAWIERA:
zajęcia konferencyjne przewidziane programem
materiały konferencyjne
monitorowany parking
zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym (po dopłacie pokój jednoosobowy)
wyżywienie zgodne z planem konferencji
ubezpieczenie NNW
ORGANIZATORZY:
![]() ![]() |
Katedra Terapii Zajęciowej Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia
Szkoła Narciarska nasniegu.pl
PATRONAT MERYTORYCZNY:
![]() |
![]() |
HOTEL
Jeszcze nie dodano zdjęć! Zapraszamy później
Hotel*** Pod Jedlami to nowoczesny i wygodny obiekt wypoczynkowy położony w widokowej dzielnicy Wisły (na stoku Jarzębatej), w malowniczym otoczeniu iglastych lasów Beskidu Śląskiego.
Wpłaty należy dokonywać na numer konta:
FW BSZ Beata Szymczak
ul. Pułaskiego 6 m. 22 05-800 Pruszków
71 2490 0005 0000 4500 1950 1726
w tytule prosimy wpisać: konferencja Wisła, imię i nazwisko uczestnika
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!!!

KONTAKT:
Koordynator konferencji Beata Szymczak
tel. 696-111-604
konferencja@autyzmale.pl