Szybki Kontakt: 

kom. 511 177 005

e-mail: biuro@nasniegu.pl

Turnus terapeutyczno- narciarski


Dla tych z Państwa, którzy oprócz wypoczynku, chcieliby skorzystać z pomocy naszych specjalistów, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę. Turnus terapeutyczno - narciarski to okazja, by trenowac narciarstwo zjazdowe, oraz zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie codziennego wsparcia dziecka, osoby ze spektrum autyzmu. Proponujemy zupełnie nowatorski system pracy, łączący sport, edukację i wsparcie specjalistyczne. Spotykamy się w kameralnym gronie kilku rodzin. Każda rodzina będzie pod opieką swojego terapeuty - przewodnika.  Będziemy wspólnie bawić się i trenować kompetencje społeczne, ucząc się, jak reagować w różnych sytuacjach. Także tych najtrudniejszych. Terapeuci będą do Waszej dyspozycji cały czas. Oprócz treningów na stoku, codziennie poprowadzimy zajęcia grupowe dla dzieci i warsztaty dla rodziców

zapisy_jpg19264374_1580700998681857_2344627606404799796_oGdzie?

Turnus terapeutyczno - narciarski odbędzie się w Niedzicy, w Pieninach Spiskich. Bazą narciarską będzie Stacja Polana Sosny. Noclegi zapewniamy w Zespole Rekreacyjnym Polana Sosny, obejmującym regionalne wille Chata z Kir oraz Chata Spiska.
Miejsce noclegowe oddalone jest od stacji narciarskiej nie więcej niż 100 metrów. Koniec z pakowaniem rzeczy do samochodu, wystarczy spacer.
„Chata Spiska” z początku XX wieku. Chatę zaadaptowano na ośrodek z dwu i trzyosobowymi pokojami precyzyjnie łącząc wysoki standard z oryginalnymi elementami wyposażenia zachowując tradycję i kulturę Spisza.
„Chata z Kir” regionalna stylowa chata góralska w połączeniu ze starym młynem z Czarnego Dunajca i przeniesionej chaty z Kir. Niesamowite drewniane wnętrza pozwolą odpocząć od zajęć na stoku w komfortowych warunkach.


chata_spiska 1

Wyżywienie?


Restauracja „Dwór”. Wystrój wnętrz, zachowujący autentyczne elementy z epoki, pozwala odczuć klimat XIX – wiecznego dworku polskiego. Śniadania w formie bufetu szwedzkiego, obiad serwowany do stolika i kolacja w formie bufetu szwedzkiego. Restauracja znajduje się w oddzielnym budynku, oddalonym od naszych chat o 40 metrów

Kiedy?

27.01.2019 – 2.02.2019


Szkolenie narciarskie

Pomijając oczywiste korzyści zdrowotne, płynące z uprawiania sportu, warto zwrócić uwagę, że dla wielu dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu terapia i edukacja to główna forma aktywności życiowej. Sport w życiu osób ze spektrum autyzmu wydaje się być obszarem bardzo trudnym. Większość dzieci przejawia zaburzenia koordynacji, trudności z planowaniem ruchu (dyspraksję), do tego dochodzą liczne problemy sensoryczne i deficyty społeczne utrudniające lub uniemożliwiające współpracę w zespole. Tymczasem, odpowiednio dobrana aktywność ruchowa potrafi paradoksalnie przeciwdziałać wszystkim wymienionym trudnościom. Narciarstwo zjazdowe idealnie stymuluje czucie głębokie, jazda wyciągiem usprawnia układ przedsionkowy, wszystko wymaga udziału wzroku. Ot, zajęcia integracji sensorycznej w jakże naturalnej oprawie. Kask nie przepuszcza nadmiaru dźwięków, chroni osoby nadwrażliwe słuchowo. Pozostaje problem współpracy. Żeby dokonać pierwszego zjazdu z instruktorem, trzeba z nim współpracować, chociaż w minimalnym stopniu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio przygotowana kadra instruktorów. W trakcie naszych obozów  proponujemy:

2 h/dziennie szkolenia narciarskiego dla dziecka ( 1 godzina rano 1 godzina po południu)

Zajęcia będą odbywać się na stacji narciarskiej Polana Sosny

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę ze szkoły narciarskiej nasniegu.pl

W dniu przyjazdu osoby, które nie posiadają sprzętu narciarskiego będą mogły go wypożyczyć.

Wsparcie rozwoju osób ze spektrum autyzmu

pięć razy 50 min. warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców, w zakresie rozwoju komunikacji, relacji społecznych i wychowania dziecka ze spektrum autyzmu

pięć razy 50 min. zajęcia grupowe dla dzieci obejmujące naukę budowania relacji społecznych, rozwoju Teorii Umysłu i komunikacji

Każda rodzina będzie pod opieką swojego terapeuty - przewodnika.  Będziemy wspólnie bawić się i trenować kompetencje społeczne, ucząc się, jak reagować w różnych sytuacjach. Także tych najtrudniejszych. Terapeuci będą do Waszej dyspozycji przez cały czas trwania turnusu.


117


Imprezy dodatkowe

Wyjazd na basen
Kulig
Wieczór z kapelą góralską
Zajęcia z ratownictwa przeprowadzone przez ratownika medycznego.
Dyskoteka z DJ
Uwaga: prosimy o zabranie dowodów osobistych/paszportów dla siebie i dzieci, z uwagi na możliwą wycieczkę fakultatywną na Słowację.

Z kim?

Podczas turnusu zajęcia dla rodziców i dzieci poprowadzą terapeuci Fundacji Prodeste.

Na stoku najważniejsi będą instruktorzy narciarstwa. Nasniegu.pl to jedna z niewielu szkółek narciarskich w Polsce specjalizująca się  w szkoleniu osób niepełnosprawnych i z zaburzeniami rozwoju. Ich ambicją jest łamać ograniczenia, zrywać ze schematami i pokazywać, że granice możliwości można dowolnie przesuwać, często do granic wyobraźni. Z dziećmi niepełnosprawnymi na stoku pracują od roku 2009. W tym czasie przeszkolili kilkuset narciarzy ze spektrum, na 36 obozach. W każdą godzinę zajęć wkładają wszystkie umiejętności i całe serca. Osoby ze spektrum autyzmu a także odmiennościami genetycznymi na stoku nie są dla nich problemem, tylko wyzwaniem. Wszyscy instruktorzy przeszli szkolenia w zakresie pracy z osobami ze spektrum prowadzone przez specjalistów Fundacji Prodeste. Od lat uczestniczą także, jako wychowawcy i instruktorzy różnych sportów podczas kolonii letnich.11


Cennik:


Oferta podstawowa:

dla dzieci:

Dziecko z nauką jazdy: 2200 złotych

Obejmuje:

Szkolenie narciarskie: 2 godziny dziennie 11 godzin w trakcie obozu
zajęcia 1 na 1
zajęcia grupowe ze specjalistami
videoweryfikacja przejazdów dla uczniów samodzielnie zjeżdzających
Uwaga! W cenę uczestnika biorącego udział w szkoleniu wliczony jest całodniowy karnet narciarski na cały czas trwania obozu.
dla rodziców:

Opiekun dziecka z nauką jazdy: 2500 złotych

Szkolenie narciarskie: 2 h dziennie 11 godzin w trakcie obozu
zajęcia 1 na 1
codzienne warsztaty ze specjalistami
videoweryfikacja przejazdów dla uczniów samodzielnie zjeżdzających

Uwaga! W cenę uczestnika biorącego udział w szkoleniu wliczony jest całodniowy karnet narciarski na cały czas trwania obozu.

Cena nie obejmuje:

Dojazdu i powrotu z Niedzicy, kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego, karnetów dla osób nieuczestniczących w szkoleniu narciarskim.


Oferta 2 plus 1


Oferta 2+1 jest innowacją wprowadzaną po raz pierwszy w 2019 r., podyktowaną naszym dotychczasowym doświadczeniem i Państwa potrzebami. Warunkiem odbycia szkolenia jest znajomość umiejętności dziecka przez naszych instruktorów. Możliwość odbycia szkolenia w tej wersji możliwa jest również wyłącznie wtedy gdy na jednym obozie będą znajdować się przynajmniej dwójka dzieci spełniająca poniższe kryteria.

Dla dzieci:

Szkolenie w zespołach dwuosobowych
2000 zł. 11 godzin szkoleniowych
Oprócz narciarzy w spektrum, może być to także świetna propozycja dla rodzeństwa o typowym rozwoju.
zajęcia grupowe z specjalistami
videoweryfikacja przejazdów dla uczniów samodzielnie zjeżdzających
Uwaga! W cenę uczestnika biorącego udział w szkoleniu wliczony jest całodniowy karnet narciarski na cały czas trwania obozu.
 

Dla rodziców:

Szkolenie w dwu osobowych grupach
2300 złotych    (11 godzin szkoleniowych)

Warunkiem odbycia szkolenia w systemie 2 plus 1 jest znalezienie partnera o podobnych umiejętnościach narciarskich. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu,  mamy wiedzę kto zapisał się na nasze szkolenia i doradzimy czy warto spędzić ten czas nie tylko z instruktorem ?.
codzienne warsztaty ze specjalistami
videoweryfikacja przejazdów dla uczniów samodzielnie zjeżdzających

Uwaga! W cenę uczestnika biorącego udział w szkoleniu wliczony jest całodniowy karnet narciarski na cały czas trwania obozu.

Cena nie obejmuje:
Dojazdu i powrotu z Niedzicy, kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego, karnetów dla osób nieuczestniczących w szkoleniu narciarskim.


Osoby nie biorące udziału w szkoleniu narciarskim:

Dodatkowa Osoba powyżej 12 lat: 1200 złotych
Opiekun dziecka bez nauki jazdy: 1500
Dodatkowe dziecko w wieku 4-11 lat: 850 złotych
Dodatkowe dziecko w wieku do 3 lat, bez łóżka i bez wyżywienia: 300 złotych

Diety:

Dopłata do diety bezcukrowej: 40 złotych/os/turnus
Dopłata do diety bezmlecznej: 40 złotych/os/turnus
Dopłata do diety bezglutenowej: 70 złotych/os/turnus


zapisy_jpg

Partnerzy