Szybki Kontakt: 

kom. 511 177 005

e-mail: biuro@nasniegu.pl

Konferencja Autyzm Autyzmem ale...


     KONFERENCJA


Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na konferencję „Autyzm autyzmem ale...”-rożne formy aktywizacji społecznej drogą do usamodzielniania osób ze spektrum zaburzeń autystycznych.

Konferencja jest skierowana do rodziców, nauczycieli, terapeutów, studentów-wszystkich którzy związani są z osobami z ASD.

Nierzadko zdarza się, że osoby z autyzmem są niesamodzielne i uzależnione od swoich opiekunów. Nie potrafią wykonać prostych czynności samoobsługowych, nie są aktywni społecznie, posiadają ogromne deficyty w komunikacji interpersonalnej. Dzieje się to, mimo tego, że wiele spośród tych osób posiada potencjalne predyspozycje do bardziej samodzielnego funkcjonowania. Dlaczego tak się dzieje? Przecież niepełnosprawność nie musi równać się z niesamodzielnością. Czy poprzez zwiększenie samodzielności jesteśmy w stanie poprawić komfort życia osoby z niepełnosprawnością i jej bliskich? Odpowiedzi na te i inne pytania zostaną udzielone przez naszych specjalistów. Będziemy mówić o tym, jak ważne jest zwiększenie zakresu samodzielności i zaradności życiowej, wdrażanie do aktywności fizycznej i umysłowej, rozwój kontaktów interpersonalnych w drodze do budowania poczucia własnej wartości i usamodzielniania osób ze spektrum zaburzeń autystycznych.


zapisy_jpgfacebook_logo


autyzm_logo_glowne

autyzm_1

PROGRAM


Dzień I – 24/11/2017 r.

16.00–16.30 otwarcie konferencji

16.30-18.00  „Aktywne formy spędzania czasu i ich wpływ na usamodzielnianie osób ze spektrum autyzmu”

Prelegent: Jakub Dyda 18.30-19.30  ”Terapia zajęciowa w aktywizacji społecznej i usamodzielnieniu osób z autyzmem”


Prelegent: Dominika Zawadzka 


20.00 Uroczysta kolacja


Dzień II - 25/11/2017 r.

8.00-9.00 śniadanie


9.30– 11.00  „Terapia środowiskowa osób ze spektrum autyzmu.”

Prelegent: Cecylia Cieślak 11.00-11.30 przerwa kawowa


11.30– 13.00 „Uspołecznianie i usamodzielnianie uczniów z autyzmem podczas zajęć szkolnych”

Prelegenci: Cecylia Cieślak i Justyna Kościańczuk


13.00-14.00  „Terapia zajęciowa skoncentrowana na osobie i jej rodzinie.”


Prelegent: Rafał Bugaj14.00-15.00 obiad


15.00-17.30 „Huśtawka czyli jak żyje rodzina osoby ze spektrum".

Prelegent: Agnieszka Sujata


18.00 -19.00 Kolacja


Dzień III - 26/11/2017 r.


8.00-9.00 śniadanie


9.00-11.00 „Autysta w pracy"

Prelegent: Dariusz Osowski 11.00 zakończenie konferencjiPRELEGENCI

Justyna Kościańczuk

pedagog specjalny, terapeuta zajęciowy, terapeuta Integracji Sensorycznej. Ukończone ostatnio szkolenia to m.in.: PECS- poziom 1, TUS, Terapia ręki, Stosowana Analiza Zachowania: metody pracy z dziećmi z autyzmem. Doświadczenie zawodowe rozpoczęte jako nauczyciel wspierający w klasie integracyjnej w Szkole Podstawowej nr 7 w Wołominie, następnie praca z dziećmi ze znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężeniami w Podstawowej Szkole Niepublicznej przy FPLN w Warszawie. Obecnie nauczyciel/wychowawca w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 177 w Warszawie pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i autyzmem.

 

justyna_koscianczuk_jpg


Dariusz Osowski


pełnomocnik Zarządu Fundacji Ergo Sum. Współzałożyciel i
współprowadzący klubokawiarnię "Życie jest fajne", miejsce pracy dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu.

darek_osowski_jpg Rafał Bugaj

dr nauk o kulturze fizycznej; Katedra Terapii Zajęciowej; Wydział Fizjoterapii AWF Wrocław.Fizjoterapeuta. Ukończył międzynarodowe studia (3 letnie) i zdobył certyfikat nauczyciela terapii zajęciowej; Opublikował prace związane z tematyką autyzmu w takich czasopismach jak: "Fizjoterapia" i "Fizjoterapia Polska". "Ocena skuteczności programu terapeutycznego, łączącego elementy terapii zajęciowej oraz Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, realizowanego w grupie dzieci autystycznych. Doniesienie wstępne" oraz "Ocena skuteczności integracji sensorycznej oraz metody ruchu rozwijającego WeronikiSherborne w usprawnianiu funkcjonowania psychomotorycznego dzieci z autyzmem". Ukończył również podyplomowe studia pedagogiczne na AWF we Wrocławiu.

bugaj_jpg 1Agnieszka Sujata


autorka książki „Huśtawka”, współautorka antologi „Macierzyństwo bez lukru, mama 20 letniej Justyny – osoby z autyzmem wysokofunkcjonującym.

sujata_jpgJakub Dyda 

właściciel firmy Sport Spektrum. Założyciel szkoły narciarskiej nasniegu.pl specjalizującej się w szkoleniu dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu. Współtwórca projektów turystyczno-sportowych: „Kciuk do góry idę w góry” „Letnia Akademia Sztuki i Nauki”, „Asy na wczasy”, „Autyzm 112” . Wieloletni kierownik turnusów rehabilitacyjnych. Członek zarządu Fundacji Prodeste. Honorowy członek Stowarzyszenia „Nie z tej bajki”.kuba


Dominika Zawadzka 


Katedra Terapii Zajęciowej Wydział Fizjoterapii AWF
Wrocław.Fizjoterapeuta. Ukończyła międzynarodowe studia (3 letnie) i zdobyła certyfikat nauczyciela terapii zajęciowej; podczas studiów była stypendystką i specjalizowała się w tematyce autyzmu. Z tego projektu napisała książkę "Wybrane zagadnienia terapii zajęciowej w pediatrii" (jednym z rozdziałów jest: "Rola i miejsce terapii zajęciowej u dzieci autystycznych"). Współpracuje z Oddziałem Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami. Opublikowała prace związane z tematyką autyzmu w takich czasopismach jak: "Fizjoterapia" i "Fizjoterapia Polska". Ukończyła również specjalizację z narciarstwa (jest instruktorem PZN-u) i narciarstwa osób niepełnosprawnych. Jest także instruktorem pływania i posiada stopień żeglarza jachtowego.

 

dominika

Cecylia Cieślak

pedagog specjalny-socjoterapeuta terapeuta środowiskowy Certyfikat PTP. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Wieloletni pracownik Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Dzieci i Młodzieży w Zagórzu – psychiatrycznego oddziału dziennego dla dzieci oraz poradni dla dzieci z autyzmem, nauczyciel zespołu szkół integracyjnych w Warszawie. Prowadziła terapię grupową oraz indywidualną. Współpracowała z ośrodkami pomocy społecznej przy świadczeniu specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z autyzmem. Współwłaścicielka i koordynator Zespołu Leczenia Środowiskowego dla Osób z Autyzmem w Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Pro Autism. Współwłaścicielka i dyrektor niepublicznego punktu przedszkolnego dla dzieci z autyzmem. „Terapia środowiskowa osób ze spektrum autyzmu.”

 cecylia

HOTEL


Hotel*** Pod Jedlami to nowoczesny i wygodny obiekt wypoczynkowy położony w widokowej dzielnicy Wisły (na stoku Jarzębatej), w malowniczym otoczeniu iglastych lasów Beskidu Śląskiego. Jeśli szukają Państwo odskoczni od miejskiego zgiełku, chcą spędzić wolny czas blisko natury, korzystając z dobroczynnych właściwości leśnego mikroklimatu.

CENA:

499 złotych (zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym)

580 złotych (zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym)


Cena zawiera:

zajęcia konferencyjne przewidziane programem
materiały konferencyjne
monitorowany parking
zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym (po dopłacie pokój jednoosobowy)
ubezpieczenie NNW 


ORGANIZATORZY:


 
          logo_awf                   zalacznik_numer_5_szkola_narciarska


Katedra Terapii Zajęciowej Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia

Szkoła Narciarska nasniegu.pl 
PATRONAT MERYTORYCZNY:nie_z_tej_bajki                                                                  
                  pro_autism
                                       


Stowarzyszenie  przyjaciół z autyzmem "Nie z tej bajki".

Specyjalistyczne Centrum Diagnostyczno- Terapeutyczne PRO AUTISM
PATRONAT HONOROWY:

 Sławomir Piechota 


z wykształcenia i z zawodu radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Stypendysta USIA oraz US Department of Commerce. Z zamiłowania – samorządowiec. W latach 1990-1994 pełnomocnik wojewody wrocławskiego ds. osób niepełnosprawnych, równocześnie kierownik Wojewódzkiego Ośrodka ds. Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Zastępca Dyrektora
Wojewódzkiego Biura (Urzędu) Pracy. Od 1994 r. Radny Rady Miejskiej Wrocławia. W latach 1994-1998 Wiceprzewodniczący a następnie Przewodniczący Rady Miejskiej. Od stycznia 1999 do listopada 2002 Członek Zarządu Miasta Wrocławia ds. polityki społecznej. Przewodniczący Klubu Radnych PO-PiS; Przewodniczącego Komisji Statutowej. W latach 1999 – 2002 był Wiceprezydentem Wrocławia ds. polityki społecznej. Od 2005 roku Poseł na Sejm RP Z doświadczenia –skuteczny polityk społeczny.Organizator współpracy polskich władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych z partnerami w Niemczech, USA, Szwecji, Ukrainie i Czechach. Z rekomendacji Unii Metropolii Polskich – Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego. Prezes Ośrodka Inicjatyw Obywatelskich. Przewodniczący Rady
Programowej Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Laureat Plebiscytu TVP i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji „Człowiek
bez barier” 2003.

 zapisy_jpg

posel_piechota

WPŁATY:


Wpłaty przyjmowane są bezpośrednio na konto:


FW BSZ Beata Szymczak ul.
Pułaskiego 6 m. 22 05-800 PruszkówAlior Bank:


71 2490 0005 0000 4500 1950 1726

Proszę o wpłatę do 14 dni od otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji. 

Proszę w tytule przelewu podać imię i nazwisko.
KONTAKT:


Koordynator konferencji Beata Szymczak

tel. 696-111-604

konferencja@autyzmale.plPartnerzy