Szybki Kontakt: 

kom. 511 177 005

e-mail: biuro@nasniegu.pl

Mini turnus terapeutyczno - narciarski

Turnus terapeutyczno - narciarski dla rodzinDla tych z Państwa, którzy oprócz wypoczynku, chcieliby skorzystać z oferty terapeutycznej, przygotowaliśmy ofertę specjalną. Turnus terapeutyczno - narciarski to okazja, by trenowac narciarstwo zjazdowe oraz zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie codziennego wsparcia dziecka, osoby ze spektrum autyzmu. Proponujemy zupełnie nowatorski system pracy, łączący sport, edukację i terapię. Spotykamy się w kameralnym gronie kilku rodzin. Każda rodzina będzie pod opieką swojego terapeuty - przewodnika.  Będziemy wspólnie bawić się i trenować kompetencje społeczne, ucząc się, jak reagować w różnych sytuacjach. Także tych najtrudniejszych. Terapeuci będą do Waszej dyspozycji cały czas. Oprócz treningów na stoku, codziennie poprowadzimy zajęcia grupowe dla dzieci i warsztaty dla rodziców

zapisy_jpg

Gdzie?

Turnus terapeutyczno - narciarski odbędzie się w Niedzicy, w Pieninach Spiskich. Bazą narciarską będzie Stacja Polana Sosny. Noclegi zapewniamy w Zespole Rekreacyjnym Polana Sosny, obejmującym regionalne wille Chata z Kir oraz Chata Spiska.
Miejsce noclegowe oddalone jest od stacji narciarskiej nie więcej niż 100 metrów. Koniec z pakowaniem rzeczy do samochodu, wystarczy spacer.
„Chata Spiska” z początku XX wieku. Chatę zaadaptowano na ośrodek z dwu i trzyosobowymi pokojami precyzyjnie łącząc wysoki standard z oryginalnymi elementami wyposażenia zachowując tradycję i kulturę Spisza.
„Chata z Kir” regionalna stylowa chata góralska w połączeniu ze starym młynem z Czarnego Dunajca i przeniesionej chaty z Kir. Niesamowite drewniane wnętrza pozwolą odpocząć od zajęć na stoku w komfortowych warunkach.

Wyżywienie?

Restauracja „Dwór”. Wystrój wnętrz, zachowujący autentyczne elementy z epoki, pozwala odczuć klimat XIX – wiecznego dworku polskiego.
Śniadania w formie bufetu szwedzkiego, obiad serwowany do stolika i kolacja w formie bufetu szwedzkiego.
Restauracja znajduje się w oddzielnym budynku, oddalonym od naszych chat o 40 metrów

Kiedy?

11.02 - 17.02.2018

Szkolenie narciarskie

Pomijając oczywiste korzyści zdrowotne, płynące z uprawiania sportu, warto zwrócić uwagę, że dla wielu dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu terapia i edukacja to główna forma aktywności życiowej. Sport w życiu osób ze spektrum autyzmu wydaje się być obszarem bardzo trudnym. Większość dzieci przejawia zaburzenia koordynacji, trudności z planowaniem ruchu (dyspraksję), do tego dochodzą liczne problemy sensoryczne i deficyty społeczne utrudniające lub uniemożliwiające współpracę w zespole. Tymczasem, odpowiednio dobrana aktywność ruchowa potrafi paradoksalnie przeciwdziałać wszystkim wymienionym trudnościom. Narciarstwo zjazdowe idealnie stymuluje czucie głębokie, jazda wyciągiem usprawnia układ przedsionkowy, wszystko wymaga udziału wzroku. Ot, zajęcia integracji sensorycznej w jakże naturalnej oprawie. Kask nie przepuszcza nadmiaru dźwięków, chroni osoby nadwrażliwe słuchowo. Pozostaje problem współpracy. Żeby dokonać pierwszego zjazdu z instruktorem, trzeba z nim współpracować, chociaż w minimalnym stopniu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio przygotowana kadra instruktorów. W trakcie naszych kolonii proponujemy:

  • 2 h/dziennie indywidualnego szkolenia narciarskiego dla dziecka ( 1 godzina rano 1 godzina po południu)
  • Zajęcia będą odbywać się na stacji narciarskiej Polana Sosny
  • Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę ze szkoły narciarskiej nasniegu.pl
  • W dniu przyjazdu osoby, które nie posiadają sprzętu narciarskiego będą mogły go wypożyczyć.

Wsparcie terapeutyczne

  • pięć razy 50 min. warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców w zakresie rozwoju komunikacji, relacji społecznych i wychowania dziecka ze spektrum autyzmu
  • pięć razy 50 min. zajęcia grupowe dla dzieci obejmujące naukę budowania relacji społecznych, rozwoju Teorii Umysłu i komunikacji
  • Każda rodzina będzie pod opieką swojego terapeuty - przewodnika.  Będziemy wspólnie bawić się i trenować kompetencje społeczne, ucząc się, jak reagować w różnych sytuacjach. Także tych najtrudniejszych. Terapeuci będą do Waszej dyspozycji przez cały czas trwania turnusu.

Imprezy dodatkowe

  • Kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek
  • Zabawa przy kapeli góralskiej
  • Wyjazd na basen

Z kim?

Podczas turnusu zajęcia dla rodziców i dzieci poprowadzą terapeuci Fundacji Prodeste.

Na stoku najważniejsi będą instruktorzy narciarstwa. Nasniegu.pl to jedna z niewielu szkółek narciarskich w Polsce specjalizująca się  w szkoleniu osób niepełnosprawnych i z zaburzeniami rozwoju. Ich ambicją jest łamać ograniczenia, zrywać ze schematami i pokazywać, że granice możliwości można dowolnie przesuwać, często do granic wyobraźni. Z dziećmi niepełnosprawnymi na stoku pracują od roku 2009. W tym czasie przeszkolili kilkuset narciarzy ze spektrum, na 36 obozach. W każdą godzinę zajęć wkładają wszystkie umiejętności i całe serca. Osoby ze spektrum autyzmu a także odmiennościami genetycznymi na stoku nie są dla nich problemem, tylko wyzwaniem. Wszyscy instruktorzy przeszli szkolenia w zakresie pracy z osobami ze spektrum prowadzone przez specjalistów Fundacji Prodeste. Od lat uczestniczą także, jako wychowawcy i instruktorzy różnych sportów podczas kolonii letnich.

Cena

Uwaga! W cenę uczestnika biorącego udział w szkoleniu wliczony jest pełen karnet narciarski

Dziecko z nauką jazdy: 2200 złotych
Opiekun dziecka z nauką jazdy: 2500 złotych
Opiekun dziecka bez nauki jazdy: 1500 złotych
Dodatkowa osoba w wieku powyżej 11 roku życia: 1200 złotych
Dodatkowe dziecko w wieku 4-11 lat: 800 złotych
Dodatkowe dziecko w wieku do 3 lat, bez łóżka i bez wyżywienia: 300 złotych

Dopłata do diety bezcukrowej: 30 złotych/os/turnus
Dopłata do diety bezmlecznej: 30 złotych/os/turnus
Dopłata do diety bezglutenowej: 60 złotych/os/turnus

Cena zawiera:
Karnety narciarskie dla dzieci i dorosłych uczestniczących w szkoleniu narciarskim, instruktorów narciarskich dla dzieci i dorosłych objętych szkoleniem, atrakcje zawarte w programie dla wszystkich uczestników, ubezpieczenie NNW i NNW Sport.
(karnet dla dorosłego i dziecka w przypadku wykupienia pełnego pakietu 11 lekcji)
Cena nie obejmuje:
Dojazdu i powrotu z Niedzicy, kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego, karnetów dla osób nieuczestniczących w szkoleniu narciarskim.

Partnerzy